Hybrydą nazywamy połączenie dwóch różnych gatunków w jednym organizmie, natomiast w urządzeniach, to stwierdzenie oznacza połączenie dwóch różnych technik. Hybrydowe wzmacniacze, łączą świat świat tranzystorów oraz lamp co stanowi mało spotykane połączenie, ale efekt jaki to połączenie oferuje jest jedyny w swoim rodzaju.

Hybrydowy wzmacniacz zintegrowany, co to jest? 

Najlepszym przedstawicielem tej techniki urządzeń, bez wątpienia jest McIntosh MA252. Jest wysokiej jakości wykonania sprzęt audio, który łączy w swojej konstrukcji to co cudowne w wzmacniaczach tego typu. Urządzenie czerpię to co najlepsze z lamp próżniowych i obwodów tranzystorów. Dzięki tej technice, użytkownik zyskuję świetnej jakości wzmacniacz, który zachwyca dźwiękowo, a wizualnie przykuwa oko. 

Jak to zostało wykonane?

Dwie Lampy próżniowe 12AX7a i kolejne dwie 12AT7 odpowiadają za wzmacnianie w przedwzmacniaczu. Zostały one umieszczone w dwóch ciekawie wykonanych klatkach ochronnych. Moc wyjściowa tego urządzenie jest obsługiwana przez wzmacniacz tranzystorowy. Wzmacniacz ten dostarcza moc 100 wat dla głośników. Ten sprzęt audio to całkowicie analogowe urządzenie, posiadające w swojej bazie 2 dwa wyjścia 2RCA, które są niezbalansowane oraz 1 zbalansowane 2XLR. Urządzenie posiada też 1 wejście dla wkładek gramofonowych. Użytkownik urządzenia posiada możliwość nadawania własnych nazw poszczególnym wejściom w celu łatwiejszego korzystanie z urządzenia. Oczywiście McIntosh MA252 posiada takie funkcję jak regulację tonów niskich oraz wysokich, która służy w celu dostrajanie muzyki do własnych potrzeb. Sprzęt audio zawiera też wyjście na subwoofer do użytku. 

Co jest jeszcze wartę uwagi? 

Urządzenie McIntosh MA252 może się pochwalić również autorskimi radiatorami, które świetnie odprowadzają ciepło. Warto wspomnieć że radiatory są połączone z wysokoprądowymi tranzystorami. Dzięki takiemu rozwiązaniu, eliminuje się czas nagrzewania urządzenia. Specjalne wyjście tranzystorowe chroni głośnik przed przesterowaniem. Obwód bez przerwy monitoruje zarówno sygnał wejściowy i wyjściowy. Funkcja Power Guard jeśli jest włączona 2 próżniowe lampy, połączone do kanałów audio, będą sygnalizować nam kolorem bursztynowym wystąpienie problemów. 

Podsumowanie 

McIntosh MA252 to sprzęt audio wysokiej jakości wykonania, oferujący nam bogaty zapas funkcji oraz zabezpieczeń. Jest w w swojej klasie bardzo dobry wzmacniacz hybrydowy. Urządzenie oferuje nam: regulacje tonów, regulacje balansu, regulacje poziomu wejścia, wyświetlacz OLED, wszystkie ustawienia wyboru wejścia. Samo urządzenie jest wykonane z stali nierdzewnej. Jeśli szukamy dobrego wzmacniacz hybrydowego to warto rozpatrzeć kwestię zakupu McIntosh MA252.