Zabawa to nieodłączna część życia każdego dziecka. Pozwala na spędzanie beztroskich chwil w towarzystwie bliskich osób, nawiązywanie znajomości z rówieśnikami i innymi maluchami, a także jest doskonałym narzędziem do poznawania otoczenia i świata. Dziecięca wyobraźnia posiada nieograniczone możliwości, dlatego też warto stymulować ją i rozwijać kreatywność poprzez sprzyjające temu zabawki. Co konkretnie wybrać?

Dopasowane do wieku

Oferta sklepów jest dziś na tyle szeroka i różnorodna, że może przyprawić o niemałą dezorientację. Dokonując wyboru najlepiej będzie kierować się oczywistymi kryteriami, takimi jak dopasowanie produktu do wieku i gustu dziecka. W przypadku najmniejszych pociech sprawdzą się standardowe zabawki w postaci pluszowych misiów i innych miękkich w dotyku  stworzonek, które przyjemnie będzie przytulić i którymi pociecha nie zrobi sobie krzywdy. Unikajmy twardych przedmiotów o niewielkich rozmiarach, gdyż istnieje ryzyko ich połknięcia.

Rozwój poprzez zabawę

Wraz z biegiem czasu, możemy sięgać po zabawki będące swego rodzaju bodźcem dla fantazji i zmysłu twórczego. Dobrym pomysłem będą zestawy do malowania składające się z kolorowych pisaków, kredek, farbek i naklejek. Dziecko może przy ich pomocy tworzyć niepowtarzalne dzieła i odkrywać nowe talenty, pracując jednocześnie nad swoimi zdolnościami manualnymi. Ciekawą opcją są też zabawki nastawione na kształtowanie słuchu, takie jak cymbałki, czy elektroniczne urządzenia grające.

Czym byłoby dzieciństwo bez lalek? To kolejna zabawka, która będzie stanowić idealne dopełnienie dziecięcego pokoju. Można wybierać spośród tych materiałowych, jak i z plastiku, o różnych wymiarach. Lalki z powodzeniem można czesać, przebierać, opiekować się nimi, a niektóre nawet malować.

Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z gier planszowych i logicznych oraz z puzzli. To znakomity sposób na wielogodzinną rozrywkę, w którą angażuje się także inne osoby. Zabawa jest więc połączona ze wzmacnianiem relacji, budowaniem nowych i nauką strategicznego myślenia. Kolejną z zalet jest ćwiczenie cierpliwości i spostrzegawczości.

Przy współpracy: Bawidlo.pl