Wnętrze łazienki wymaga odpowiedniej temperatury, by zapewnić komfort podczas korzystania z niej. Szczególnie w trakcie kąpieli ciepłe powietrze jest ważne, by móc się odprężyć i zrelaksować. Nikt nie chciałby wskakiwać do wanny i kąpać się w pośpiechu z dreszczami wywołanymi zbyt niską temperaturą wnętrza. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej w mieszkaniach z ogrzewaniem miejskim, które jest wyłączone poza sezonem bez względu na temperaturę. A zmiany klimatu coraz częściej doprowadzają do tego, że nawet podczas upalnego lata zdarzają się bardzo chłodne dni, w których dogrzanie pomieszczenia jest niezbędne.

Grzejnik drabinkowy

            Dla typowych grzejników łazienkowych, tzw drabinkowych rozwiązaniem są grzałki elektryczne. Ich innowacyjność pozwala uzyskać ciepło mimo wyłączonego ogrzewania. Dodatkowo mogą być podłączone zarówno do instalacji elektrycznej, jak i C.O., dzięki czemu może z nich skorzystać każdy, bez względu na posiadany rodzaj ogrzewania. Montaż grzałki jest niezwykle prosty i może być wykonany samodzielnie, bez pomocy fachowca.

grzejnik

Grzejnik z grzałką

            Niewątpliwą zaletą grzałek elektrycznych jest nie tylko możliwość korzystnego ogrzewania łazienki poza sezonem grzewczym i tym samym zapewnienie sobie komfortu podczas kąpieli, ale również uniknięcie wilgoci. Wiele łazienek w blokach i kamienicach nie posiada okien lub jest podłączona do wentylacji zbiorczej. Para tworząca się podczas kąpieli sprawia, że tworzy się wilgoć, która łatwo może przerodzić się w nieestetyczną i trudną do zwalczenia pleśń i grzyb. Grzejnik z grzałką elektryczną pozwoli podnieść temperaturę we wnętrzu i tym samym na bieżąco osuszać powietrze, unikając tym samym problemów z wilgocią, wyjaśnia producent grzałek przemysłowych.

łóżko

            Grzejnik łazienkowy z grzałką elektryczną to również idealne rozwiązanie w przypadku ogrzewania, które nagrzewa pomieszczenie do ustawionej temperatury, po czym wyłącza się i studzi kaloryfery. Wysuszenie ręczników czy ubrań w takim przypadku graniczy z cudem. Mając grzałkę wystarczy włączyć ją wcześniej, by móc powiesić rzecz na kaloryferze i szybko ją wysuszyć.